فرق پروفیل آلومینیوم های قدیمی

روش های نگهداری پنجره دوجداره upvc ( یو پی وی سی )
23/06/1396

فرق پروفیل آلومینیوم های قدیمی

الف – در این  توری پلیسه  تنها از دو نوع پروفیل آلومینیوم استفاده شده است که یک نوع پروفیل جهت استفاده در عرض ها و ارتفاع های توری ( کلاف توری) مورد استفاده قرار می گیرد و دیگری پروفیل آلومینیوم قسمت بازشو توری می باشد.

در سیستم های مشابه تولیدی و وارداتی این اجزاء از سه  و یا چهار نوع پروفیل استفاده گردیده است. بدین ترتیب که در سیستم ۴ پروفیل، یک پروفیل آلومینیوم برای ارتفاع و پروفیل دوم برای عرض بالا ، پروفیل سوم برای عرض پایین و پروفیل چهارم برای قسمت بازشو مورد استفاده قرار می گیرد و در سیستم ۳ پروفیل، یک پروفیل برای ارتفاع و پروفیل دوم برای عرض و پروفیل سوم برای بازشو استفاده می گردد.

لذا در جهت بهینه سازی مصرف مواد تشکیل دهنده و ایجاد ظاهری یک دست در این سیستم پروفیل های عرض و ارتفاع یک نوع شده اند.

ب – در این سیستم پروفیل ها نسبت به نمونه های موجود با توجه به طراحی خاص خود و با حفظ کارایی و تحمل وزن دارای وزن مناسب تری از رقبای خود بوده و هر کرام از دو نوع پروفیل به ازای هر متر ۴۰۰ گرم می باشند اما در سایر مدل های مشابه وزن پروفیل های عرض و ارتفاع حدود ۴۵۰ گرم و وزن پروفیل بازشو ۶۵۰ گرم می باشد. بدین ترتیب از وزن مناسب تری برخوردار می باشد.

ج- در پروفیل های مورد استفاده برای عرض و ارتفاع این توری پلیسه ، شیاری به پهنای ۵ میلیمتر در هر دو لبه بالایی پروفیل تعبیه شده است که در این شیار پرز مویی تعبیه می گردد تا توری مهار گشته و بهترین عملکرد را داشته باشد و تور از ریل خود خارج نگردد و همچنین حشرات ریز از اطراف پلیسه های تور نتوانند وارد محیط داخل خانه گردند.

د- پهنای پروفیل آلومینیوم بازشو در این سیستم ۵ میلیمتر کمتر از دهانه داخلی پروفیل ارتفاع می باشد. این تغییر بدین سبب صورت پذیرفته است که در سیستم های مشابه پهنای پروفیل ارتفاع و بازشو یکسان بوده لذا هنگام باز کردن توری پروفیل متحرک داخل دهانه داخلی پروفیل ارتفاع نمی گردد و شیاری برای عبور حشرات باقی می گذارد اما در طراحی جدید پروفیل بازشو کاملا داخل پروفیل ارتفاع قرار می گیرد و دومین دلیل کمتر بودن پهنا این است که با توجه به استفاده از پرز مویی در عرض ها ، پروفیل بازشو مهار گشته و به راحتی باز و بسته می شود.

همچنین در این پروفیل فضایی به عمق ۸ میلیمتر و پهنای ۲۳ میلیمتر و به شکل مستعطیل در سراسر طول پروفیل لحاظ شده است که به عنوان دستگیره  جهت سهولت در باز و بسته شدن توری مورد استفاده قرار می گیرد.

در لبه پروفیل بازشو شیاری به پهنای ۵ میلیمتر جهت تعبیه پرز مویی قرار گرفته که در زمان باز شدن توری پرز مویی با پروفیل ارتفاع مماس گردد و مانع از عبور ریزترین حشرات گردد.

2 Comments

  1. Awesome post! Keep up the great work! 🙂

  2. AffiliateLabz گفت:

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *