صنعت تولید پروفیلهای UPVC در ایران

Hello world!
14/05/1396
مشخصات یک پنجره خوب چیست؟
14/05/1396

صنعت تولید پروفیلهای UPVC در ایران

امروزه بحث جلوگیری از هدر رفتن انرژی، یکی از مواردی است که در تولید محصولات جدید در نظر گرفته می شود. در این راستا هدر رفتن انرژی در ساختمانها از عوامل مهمی به شمار می رود که در کشور ما نیز در چند سال اخیر مورد توجه بوده است و در نتیجه آن تولید محصولاتی با قابلیت حفظ انرژی رو به گسترش بوده و یکی از طرح های ملی تلقی می گردد.
بحث صنعت تولید پروفیلهای U.P.V.C در ایران قبل از انقلاب نیز مطرح بوده است و گام های کوچکی نیز در این زمینه برداشته شده بود ولی متأسفانه به عنوان یک صنعت نو و مدرن به آن نگریسته نشده و فقط به صورت پراکنده در بعضی نقاط مورد استفاده قرار گرفته است. از دلایل کم توجهی به این محصول می توان عدم شناخت مصرف کننده و عرضه محصولات غیر استاندارد را نام برد.
یکی از مشکلات بزرگ کشور ما در حال حاضر هدر رفتن مقدار زیادی انرژی در تمامی فعالیتها و بخصوص در بخش ساختمانها می باشد. از دلایل اصلی هدر رفتن انرژی در ساختمانها می توان استفاده از در و پنجره های نامناسب را نام برد. از طرفی با توجه به شرایط متفاوت آب و هوایی کشور و برای استفاده صحیح از انرژی و جلوگیری از هدر رفتن بی حد و مرز آن و در جهت بهینه سازی مصرف سوخت در ساختمانها باید  استفاده از این  صنعت به صورت همگانی در بین آحاد مردم فرهنگ سازی شود.
پروفیل UPVC یکی از مطمئن ترین و پر مصرف ترین مواد اولیه در ساخت درب و پنجره ساختمانی بوده و مشخصه اصلی آن زیبایی و استحکام می باشد.سبکی وزن، خمش پذیری، عدم اشتعال، عایق بودن در برابر حرارت و الکتریسیته، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و بیولوژیک، قابلیت تبدیل به سطوح صیقلی ، قابلیت تلفیق از مواد افزودنی مختلف و بالاخره انعطاف پذیری در به کاربردن طرح های متعدد، پلیمر مزبور را به مناسب ترین جایگزین برای آلیاژهای فلزی و غیر فلزی در صنعت درب و پنجره سازی تبدیل نموده است.

از محاسن به کار گیری این محصول می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
–    کاهش مصرف انرژی : به علت وجود شیارهای خالی میان پروفیل ها ، نصب شیشه دوجداره بر روی قاب پنجره و استفاده از درز گیرهای مقاوم لاستیکی در میان قطعات باعث گردیده تا پنجره به صورت یک سطح عایق موثر در بدنه ساختمان نقش موثری را در کاهش مصرف انرژی و حفظ گرما و سرمای داخلی ساختمان ایفا نماید . مطالعات انجام شده نشان می دهد استفاده از پنجره با پروفیل های استاندارد باعث صرفه جویی در مصرف انرژی به میزان ۴۵ % می گردد .
–    عایق صوتی : در صورت استفاده از پروفیل استاندارد و شیشه دوجداره با ضخامت و فاصله میانی مناسب می توان شدت آلودگی صوتی را به رقمی معادل ۴۰-۲۰ دسیبل کاهش داد.
–    مقاومت در مقابل انتقال حرارت
–    نظافت ساده و آسان ( آب و صابون )
–    قابلیت نصب در آخرین مرحله ساختمان و حتی بعد از مرحله رنگ ساختمان
–    مقاوم به خوردگی در برابر اسیدها و بازها و ضد زنگ بودن
–    عدم نفوذ گرد و غبار
–    مقاوم در برابر باران های شدید
–    ضد ضربه و نشکن
–    مقاوم در برابر اشعه UV
–    بدون تغییر رنگ در شرایط مختلف
–    غیر قابل اشتعال
–    رنگ بندی منحصر به فرد
–    سازگار با هر نوع سلیقه

1 Comment

  1. سلام, این یک دیدگاه است.
    برای شروع مدیریت، ویرایش و پاک کردن دیدگاه‌ها، لطفا بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان را ببینید.
    تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *